google adwords cpc 4 gr

Jak uzyskać 4 grosze za kliknięcie w Google AdWords? – Case Study

Kampania DSA, czyli dynamiczne reklamy w wyszukiwarce, to idealny sposób, aby użytkownicy znaleźli w Google właśnie to, co posiadasz w swojej ofercie. DSA rekomendowane jest reklamodawcą z dobrze rozwiniętymi stronami www pod względem treści jak i również sklepom internetowym z dużą ilością sprzedawanych produktów.

Kampania ta bazuje dokładnie na tej treści, która znajduję się w treści strony i w jej tytule. Doskonale uzupełnia standardowe reklamy w sieci wyszukiwania o nowe kombinacje słów kluczowych, często takich na które nie zaproponuje nam planer słów kluczowych  i nam samym mogą nie przyjść do głowy.  Szybko „wykrywają” produkty, czy artykuły, które zostały dopiero dodane na stronę, a co najważniejsze automatycznie dopasowują zapytanie do konkretnej strony www.

Kampania, którą prowadziłam miała na celu zwiększenie ruchu na portalu contentowym. Serwis posiadał treści parentingowe i zawierał około 10 tysięcy podstron. Aby zwiększyć efektywność moich działań, a tym samym uzyskać jak największy ruch jak najniższym kosztem zastosowałam kampanie DSA.

W marcu udało mi się sprowadzić na stronę prawie 30 tysięcy. Reklama wyświetlała się na wysokiej pozycji 1,7. Należy też zwrócić uwagę, że użytkownicy bardzo chętnie klikali w taką formę reklamy, o czym świadczy poziom współczynnika klikalności na poziomie prawie 15%. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu kampanii oraz jej optymalizacji udało mi się uzyskać średni koszt kliknięcia na poziomie 0,04 zł.

Digital Marketing Expert | Website

Specjalistka i pasjonatka marketingu internetowego z ponad 5-letnim doświadczeniem.

W swojej karierze prowadziła płatne kampanie za pomocą platform reklamowych Facebook Ads, Google Ads, Instagram, Twitter, LinkedIn, kierowane na polski oraz zagraniczne rynki. Koordynowała, planowała i analizowała działania reklamowe w internecie promujące projekty marketingowe oraz promocję produktów z wielu branż m.in. e-commerce, medycznych, developerskich czy odzieżowych.

W wolnym czasie namiętnie pochłania skandynawskie powieści i seriale kryminalne.

Dodaj komentarz