reklama na youtube

Video Marketing nie tylko na YouTube – recenzja książki 

Niedawno na polskim rynku pojawiła się nowa pozycja książkowa dotycząca video marketingu. To pierwsza taka książka, która opisuje promocje firmy poprzez format wideo.

Pierwszym zaskoczeniem jest niestandardowy format książki, nawiązuje on do wielkości okna wideo na portalu YouTubie.  W książce autorka Magdalena Daniłoś przedstawia informacje jak skutecznie prowadzić działania marketingowe za pomocą video.  Składa się ona z 22 rozdziałów.

 Viral i product placement

Z książki dowiesz się jak tworzyć wartościowe treści wideo oraz jak stworzyć odpowiednią strategie dla swojej marki. Autorka opisuje na przykładach jak skutecznie korzystać w filmach z lokowania produktów. Taka forma działania musi być przemyślana i nienachalna. Można ją stosować nie tylko filmach emitowanych w telewizji, ale również w video marketingu. Wszystko oparte jest na konkretnych przykładach. Z książki dowiesz się jak takie marki jak Dove, Evian czy Swisscom uzyskały efekt wirusowości i dlaczego viral to nie reklama.

Reklama na YouTube i nie tylko

Wideo marketing może realizowany w najróżniejszych formach. Najpopularniejszymi formatami wideo są vlogi, tutoriale, webinaria. Z „ Video Marketing nie tylko na YouTube” dowiesz się więcej także o innych formach promocji nie tylko na YouTube. Autorka proponuje wykorzystanie takich kanałów jak Facebook, Twitter, Instagram oraz innych. Zaznaczając przy tym, że każdy kanał przedstawia inna grupę docelową i inne możliwości promocji.

Tworzenie reklamy na YouTube

Dla poczatkujących to tez znakomite źródło wiedzy na temat możliwości reklamy na YouTube. Pani Magdalena Daniłoś pokrótce przedstawiła zarysowany kosztorys działań produkcji filmu.  Samo stworzenie materiału wideo wiąże się z dość sporymi kosztami.  Trzeba mieć koncepcje, stworzyć scenariusz, przeprowadzić casting na aktorów, wynająć studio i sprzęt video, zadbać o scenografię. To tylko połowa drogi. Najważniejszą częścią jest montaż i postprodukcja, dodawanie efektów specjalnych czy warstwy audio oraz sama dystrybucja.

Wideo Marketing, a prawa autorskie

Jednym z najlepszych rozdziałów książki dotyczy wykorzystania praw autorskich w wideo marketingu. To bardzo ciężki temat, który powinien wymagać od twórców dużo uwagi. Autorka opisuje jak zabezpieczyć się w kwestii wykorzystania wizerunku, kiedy potrzebujemy zgody takiej osoby, a kiedy nie.  Kolejną ważną kwestią jest wykorzystanie warstwy dźwiękowej oraz wizualnej w materiałach wideo. Sam portal YouTube oferuje dla swoich użytkowników bibliotekę utworów, które można bezpiecznie wykorzystać w swoich filmach. Jednocześnie stoi na straży wykorzystywania utworów zgodnie z prawem.

Marketing wideo w pigułce

Książkę czytałam z czystą przyjemnością. Wszystko co można wiedzieć na temat video marketingu, autorka zamknęła 222 stronicowej książce. Warto, aby każdy kto zamierza prowadzić działania wideo w internecie sięgnął po tą pozycję.  W pigułce można przeczytać wszystko na temat obrania odpowiedniej strategii promocji, realizacji działań płatnej reklamy, współpracy z vlogerami, odpowiednich formatów wideo, tworzenia i dystrybucji filmów oraz praw autorskich, a więc wszystko, co zapewni dobry start dla działań wideo marketingu.

Digital Marketing Expert | Website

Specjalistka i pasjonatka marketingu internetowego z ponad 5-letnim doświadczeniem.

W swojej karierze prowadziła płatne kampanie za pomocą platform reklamowych Facebook Ads, Google Ads, Instagram, Twitter, LinkedIn, kierowane na polski oraz zagraniczne rynki. Koordynowała, planowała i analizowała działania reklamowe w internecie promujące projekty marketingowe oraz promocję produktów z wielu branż m.in. e-commerce, medycznych, developerskich czy odzieżowych.

W wolnym czasie namiętnie pochłania skandynawskie powieści i seriale kryminalne.

Dodaj komentarz